Blog > Komentarze do wpisu
Kopenhaga - KopenWegan

Zrównoważony rozwój naszej planety w dużej mierze zależy od delegatów z całego świata, biorących udział w konferencji klimatycznej w Kopenhadze.

Powodzenie konferencji w zatrzymaniu globalnego ocieplenia jest w przeważającej mierze uzależnione od znacznej redukcji produkcji i konsumpcji mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego (Zmieńmy Kopenhagę w KopenWegan).

Naiwne może wydawać się twierdzenie, że zmiana diety może stanowić odpowiedź na uzdrowienie aktualnych kryzysów, ale jeśli wyeliminowalibyśmy te 60 miliardów zwierząt, które są hodowane na farmach przemysłowych i zabijanych rocznie na całym świecie, to sprawiłoby to ogromną różnicę w ilości emisji i stopniu zanieczyszczenia środowiska.

Głównym powodem tego, że emisja przemysłu zwierzęcego jest tak znacząca, jest to, że zwierzęta gospodarskie, zwłaszcza bydło, emitują metan podczas procesu trawiennego (odbijanie i gazy), a metan jest około 23 razy silniejszy od CO2 w tworzeniu globalnego ocieplenia, biorąc pod uwagę standardowy okres 100 lat.

Dodatkowe czynniki, które sprawiają, że zmiana diety na roślinną jest istotna:

(1) produkcja produktów pochodzenia zwierzęcego jest przyczyną około 9% całkowitej emisji CO2, pochodzącej z produkcji pestycydów i nawozów sztucznych, stosowania pomp nawadniających, używania chłodni i z innych procesów produkcyjnych;

(2), tlenki azotu emitowane są z odchodów zwierząt oraz nawozów chemicznych stosowanych do uprawy roślin paszowych, a tlenki azotu są prawie 300 silniejsze niż CO2 w tworzeniu globalnego ocieplenia;

(3) spalanie lasów deszczowych, aby tworzyć pastwiska i grunty do uprawy roślin paszowych dla zwierząt.

W związku z powyższym, ludzie stoją przed poważnym wyborem: możemy kontynuować obecne praktyki, popychając świat w stronę zbliżającego się kataklizmu na skalę dotąd niespotykaną. Z całą pewnością trudno byłoby wyjaśnić to przyszłym pokoleniom, które poniosą konsekwencje.

Albo możemy przyjąć zdrową dietę, opartą na produktach roślinnych i podjąć inne ekologiczne kroki, które pomogą skierować świat na bezpieczną ścieżkę zrównoważonego rozwoju.

Dlatego istotne jest, aby delegaci tej międzynarodowej konferencji klimatycznej w Danii, zaapelowali do ludzi o ograniczenie konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego.

http://copenvegan.com/

piątek, 18 grudnia 2009, slq1

Polecane wpisy

Weganizm Weganizm

Weganizm