Blog > Komentarze do wpisu
Życzenia zdrowych wegańskich świąt...

Zbliżają się święta. To czas, kiedy składa się życzenia tym bliskim i tym dalszym, a nawet bardzo dalekim znajomym. Wszyscy wtedy stajemy się sobie przyjaźni, wybaczamy… Przychodzi czas na refleksje i zastanawiamy się, co wydarzyło się w naszym życiu w minionym roku, a co jeszcze mogło się wydarzyć. Zmiany, które zachodzą ostatnio nabrały błyskawicznego tempa. I to na pewno wszyscy zauważają. Do czego one prowadzą? Życzyłabym wszystkim ludziom z okazji nadchodzących Świąt, żeby prowadziły ku lepszemu. To „LEPSZE” poczytuję sobie jako nasz wspólny dom – Planetę Ziemię, w którym będziemy czuć się bezpiecznie wraz z wszystkimi współmieszkańcami tego globu – zwierzętami, a one będą naszymi przyjaciółmi, bo takimi potrafią być. Będą nam umilać życie swoim ciekawym wyglądem, mruczeniem, kwileniem i chrumkaniem, wiedząc, że od nas mogą oczekiwać opieki, jedzenia i tego, że pozwolimy im zostać w ich naturalnym środowisku. A to oznacza przede wszystkim, że pozwolimy im żyć. Będziemy wegetarianami.

Przecież Ziemia obfituje w bogactwo roślin, które spożywane przyniosą nam zdrowie i radość życia. Nie na darmo mówi się, że jesteśmy tym, co jemy, a czy nie każdy chciałby być winogronem, pomarańczą, pachnącym groszkiem lub zbożem. Wszyscy bylibyśmy piękni, jak piękne są rośliny naszej Ziemi. Czyż nie nakładamy na swoją skórę przeróżnych kosmetyków, które przywracają nam młodość, a są z owsa, żeń-szenia, miłorzębu, guarany, wanilii, imbiru, alg morskich, bambusa, herbaty, czy np z minerałów Morza Martwego?

Czujemy się wtedy odprężeni, młodzi i zrelaksowani. O ile bardziej czulibyśmy się lekcy, jeśli stosowalibyśmy te roślinne „balsamy” od wewnątrz. Bylibyśmy czyści, a nasz układ pokarmowy pracowałby bez zarzutu i zasilał nasz organizm odżywczymi składnikami, bo przecież bogactwo roślin obfituje w takowe. Nie dokuczałyby nam choroby, które są następstwem zatrucia organizmu zbyt długo trawionymi pokarmami. Przyświecałaby nam myśl, że nasze życie nikogo innego nie pozbawia życia. Brak byłoby w nas agresji, która przenosi się także na kontakty z innymi ludźmi, nawet z naszymi współplemieńcami. Nie jesteśmy przecież myśliwymi, jak nasi przodkowie kilka tysięcy lat temu. Co świadczy o naszym rozwoju i postępie cywilizacji? Na pewno to, że jesteśmy istotami szczególnymi, umiejącymi dochodzić do porozumienia za pomocą mowy, mimiki i gestów. To niekoniecznie, jak wiemy dotyczy tylko nas, ludzi, bo wiele gatunków zwierząt jak małpy, czy delfiny chętnie się już z nami w podobny sposób porozumiewają. Inne natomiast możemy zrozumieć za pomocą telepatii. Co one w takim razie w ten świąteczny czas chciałyby nam przekazać? Że chcą z nami żyć na tej pięknej Ziemi w ich naturalnym, bogatym środowisku, nie obawiać się nas i przekazać nam swoją wiedzę. Bo przecież historia pokazuje, jak uczyliśmy się od zwierząt, np. Leonardo da Vinci, budując modele samolotów, wzorowane na skrzydłach ptaków. A swoją drogą tak światły, genialny umysł jak Leonardo da Vinci był wegetarianinem, także Einstein i wielu innych twórców naszej cywilizacji. Nas kosztowałoby to tylko małą zmianę przyzwyczajeń i nawyków. Nie hobby, nie pasji, nie naszych miłości, ale tylko sposobu jedzenia. Zauważcie! To się już dzieje - ale bardzo wolno. Czy każdy z nas nie mógłby przyspieszyć tego procesu wiedząc, że ratuje dzięki małej zmianie w swoim życiu nasz Wspólny Dom – Planetę Ziemię? Czy potrafimy wyobrazić sobie, jakie nastąpiłaby przemiany. Nie musielibyśmy obawiać się o naszych bliskich, bo mniej byłoby chorób i agresji, dzieci nie umierałyby z głodu w biednych krajach, bo jedzenia byłoby w bród. Głód nie powodowałby wojen. Pola zasiane zbożami i roślinami, dawałyby pożywienie dla wszystkich ludzi, a nie zwierząt, które chowane są na rzeź, aby mogła pożywić się nimi tylko mała garstka bogatszych mieszkańców Ziemi. Historia pokazuje, że ten, który jest teraz bogaty, zaraz może z powodu nieprzewidywalnych wypadków stać się biedny, czy nieszczęśliwy. Konieczność zmian dotyczy więc nas wszystkich. Zamknijmy na chwilę oczy i wyobraźmy sobie ten Eden: to czyste, bogate w roślinność środowisko, te umilające nam życie zwierzęta, tych szczęśliwych ludzi i nasze bezpieczne dzieci i wnuki. Tego wszystkiego z okazji Świąt życzę wszystkim ludziom i współmieszkańcom Ziemi.

czwartek, 10 grudnia 2009, slq1

Polecane wpisy

Weganizm Weganizm

Weganizm