Blog > Komentarze do wpisu
Deepak Chopra o zdrowiu

Deepak Chopra „Życie bez starości”

http://www.dobreksiazki.pl/b12221-zatrzymaj-czas.htm

Nasze ciało ma granice, które dzielą nas od wszystkiego, co jest na zewnątrz. Widzimy, że odległość między nami a jakimkolwiek przedmiotem wypełnia pusta przestrzeń. W kategoriach fizyki kwantowej nie ma czegoś takiego jak pusta przestrzeń. Każdy centymetr sześcienny wypełnia nieskończona energia. Najmniejsza pulsacja energii wewnątrz tej przestrzeni jest częścią pola energii, które obejmuje całe galaktyki. Człowiek i wszystko, co go otacza stanowi jedność. Wdychamy setki milionów atomów powietrza, które przed nami wdychał i wydychał ktoś inny.

Świadomość jedności to stan, w którym ludzie, zwierzęta, rzeczy czy zjawiska, stają się częścią nas samych. Gdy ma miejsce ten stan czujemy się młodsi, zdrowsi i pełni radości. Przeciwny efekt uzyskujemy, jeśli postrzegamy siebie  jako odrębny byt. Pojawia się wtedy konflikt między własnym organizmem, a wszystkim, co nim nie jest. Pozostajemy wtedy w stanie wojny z innymi ludźmi i niszczymy środowisko. Dopuszczamy się przemocy, ponieważ chcemy, żeby inni ludzie, rzeczy i zjawiska były takie, jak tego sobie życzymy. Człowiek żyjący w takim chaosie, żyje w pełnym niepokoju i stresie. Jest to błędne koło, bowiem im bardziej pragniemy podporządkować sobie wszystko wokół, tym bardziej czujemy się spętani przez własny bicz niepokoju, poczucia krzywdy, jesteśmy przepełnieni złością i gniewem na wszystko, również na samego siebie. Takie długotrwałe stany prowadzą do powstania wielu chorób, zwiększa się ryzyko wystąpienia ataku serca lub innych poważnych wypadków lub wydarzeń. Brak harmonii między nami a środowiskiem, tym wszystkim, co znajduje się poza granicami naszego fizycznego ciała, jest szkodliwe.

Przebywajmy zatem więcej czasu na łonie natury, podziwiając jej piękno, obserwujmy zwierzęta i zastanówmy się, co chciałyby nam przekazać. Otwórzmy nasze serca i znajdźmy w nich miejsce dla wszystkich zwierząt. One również, jak my czują ból, radość, smutek. Okażmy szacunek sobie, wszystkim ludziom, przechodzącym okropne cierpienia zwierzętom, które zabijamy na mięso i inne produkty, oraz całej przyrodzie. Dajmy sobie szansę na lepsze, pełne harmonii życie, zgodne z naszym sumieniem i wybierzmy dietę wegańską, zawierającą wszelkie dary przyrody: zboża, orzechy, owoce i warzywa.

Przywykliśmy uważać, że nasze ciało zbudowane jest ze stałej materii. Materię jednak można podzielić na cząsteczki i atomy. Według fizyki kwantowej 99,9999 procent atomu to pusta przestrzeń. Cząsteczki elementarne, przebiegają przez nią z prędkością światła i są ładunkami pulsującej energii, która niesie ze sobą informację. Wibrują i pulsują, wyglądają jak plamy światła i mroku. Tu znajduje się pograniczne materii i energii.

Pole kwantowe istnieje w nas i wokół nas, jesteśmy jego częścią. Na tym poziomie wszystko się łączy w jedność. Nasze zmysły, za pomocą których badamy rzeczywistość tworzą granice między nami, a naszym otoczeniem. Nasz układ nerwowy reaguje jedynie na ułamek miliardowej części energii, jaka pulsuje wokół nas. Natomiast układy nerwowe innych organizmów, zwierząt mogą rejestrować np. świat ultradźwięków, całą gamę zapachów, podczerwieni, czego my nie możemy doświadczyć. Przestańmy więc traktować zwierzęta jak przedmioty, przestańmy dzielić je na te, które kochamy i na te, które wykorzystujemy, narażając na bezmiar cierpień. Te czujące istoty, jak my wszyscy, chcą żyć i cieszyć się życiem. Nikt nie chce umierać czy cierpieć. Te wrażliwe istoty wiedzą i czują, kiedy chcecie je zabić. Jeśli karmiliście je wcześniej i dbaliście o ich zdrowie, zyskaliście ich zaufanie, wytworzyła się między wami więź emocjonalna. Traktowały was jak rodziców, przyjaciół. W tym krytycznym momencie ich serce „krwawi”, zostały zdradzone. Oprócz hormonu strachu, jaki pojawia się w tym momencie i zatruwa wszystkie ich komórki, tworzy się energia nienawiści, która przenika ich ciało i zaczyna emanować na zewnątrz. Wraz z mięsem ofiary przejmujemy tę energię (ona nie ginie), chorujemy, a nasze życie wcale nie jest usłane różami, jak byśmy tego pragnęli. Modlimy się do Boga, przeklinamy Go, tłumaczymy sobie, że takie jest życie, ale przecież mamy wpływ na nasze wybory. Po co obciążać się negatywną energią, która stwarza nam i innym cierpienie. Przynajmniej to możemy zmienić, wybrać dietę wegańską.

poniedziałek, 15 lutego 2010, slq1

Polecane wpisy

Komentarze
2012/02/14 20:36:20
Dzięki za ten wpis.

Weganizm Weganizm

Weganizm