Blog > Komentarze do wpisu
Mleko krowie-białe kłamstwa

Mleko migdałowe:

Składniki:

1 szklanka migdałów

3 szklanki wody

syrop, słód lub cukier do osłodzenia

Migdały moczyć przez noc lub co najmniej 4 godziny. Odsączyć wodę. Migdały dokładnie wypłukać. Wsypać je do blendera i stopniowo dodać wodę, zmiksować na jednolitą masę.

Przelać przez szmatkę z gazy lub woreczek do kiełków do większego naczynia. Wycisnąć starannie, aż w szmatce zostaną suche kawałki migdałów, które można wykorzystać do pieczenia ciastek etc.

Wypłukać blender, wlać mleko i dodać syrop, słód lub cukier, można zamiast tego dodać 2-3 daktyle bez pestek i naturalną organiczną wanilię w płynie, zmiksować. Aby otrzymać gęste mleko, zamiast 3, dodać 2 szklanki wody.

Mleko krowie - jest czyste?

Krowy mleczne są tak schorowane z powodu przepracowania, że co trzecia cierpi na zapalenie gruczołu mlecznego. Bolące i opuchnięte wymiona obficie wydzielają ciałka ropne, których znaczna część trafia potem do twojej szklanki mleka – dopuszcza się aż 400 milionów ciałek ropnych na litr mleka.

Jeśli jeszcze nie czujesz skurczu żołądka, pomyśl o tym, że każdy łyk mleka zawiera 11 różnych substancji wspomagających wzrost oraz 35 różnych hormonów. Dlaczego aż tyle? Ponieważ 2/3 mleka pochodzi od ciężarnych krów, a 1/3 od krów, które niedawno urodziły. Są to okresy, w których poziom estrogenu i innych hormonów jest rekordowo wysoki.

Mleko krowie – dla zdrowych kości?

Gdyby to było prawdą, ¾ populacji miałoby problem, ponieważ nie spożywa mleka! Osoby te nie tolerują cukru mlecznego [laktozy] albo mają alergię na białko mleczne [kazeinę].

Mleko nie jest kluczowe dla zdrowych kości, co udowodnili ostatnio badacze na łamach pisma naukowego Pediatrics. Pomimo, że populacja Stanów Zjednoczonych spożywa najwięcej mleka niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie, liczba zachorowań na osteoporozę jest tam rekordowo wysoka. Mleko to część problemu –a nie rozwiązanie – mleko wytwarza duże ilości kwasów w żołądku, a te z kolei powodują utratę wapnia.

Mleko krowie – doskonałe dla dzieci?

Alergie, astma, egzema, kolka, infekcje uszu, trądzik powiązane są w większym lub mniejszym stopniu ze spożywaniem mleka. To również mleko jest jednym z głównych powodów anemii dziecięcej, ze względu na krwawienia wewnątrzjelitowe, do których może się przyczyniać.

Cukrzyca dziecięca typu 1, która wymaga zastrzyków insulinowych, coraz częściej pojawia się u dzieci poniżej 5 roku życia. Zamienniki mleka matki oparte na krowim mleku oraz wczesne picie krowiego mleka mogą stanowić ważne czynniki w rozwoju choroby, szczególnie u dzieci z predyspozycjami genetycznymi

Liczba zachorowań na cukrzyce typu 2 również drastycznie wzrasta. Kiedyś ta choroba dotykała dorosłych, obecnie zachorowania u dzieci są coraz częstsze. Badania przeprowadzone w 40 państwach dowodzą, że im więcej mleka [i mięsa] dzieci spożywają, tym większe ryzyko zachorowania.

Prawdopodobnie zastanawiasz się teraz, czym zastąpić mleko i jego przetwory, nie ryzykując niedoborów m.in. białka i wapnia. Nie martw się, wszystkie cenne składniki mleka znajdziesz w szerokiej gamie produktów pochodzenia roślinnego, które smakiem nie ustępują nabiałowi

Oto kilka przykładów roślinnych źródeł wapnia i białka:

Wapń: tofu, sezam, nasiona słonecznika, suszone figi, orzechy brazylijskie, kapusta włoska, brokuły, migdały, szczypiorek, fasola, koper, szpinak.

Białko: rośliny strączkowe, pełnoziarniste zboża i ich przetwory, kiełki, otręby, zarodki, soja, ryż, kasze.

„Medycyna bierze dziś udział w jednym z największych oszustw ostatniego stulecia. Jest na usługach koncernów, którym nie zależy na zdrowiu ludzi, tylko na pieniądzach. Lekarze nabrali wody w usta, bo tak jest bezpieczniej. Mleko wbrew powszechnym mniemaniu, nie wzmacnia kości, tylko je osłabia. Zawarte w nim białko wypłukuje wapń z organizmu. Mleko krowie ma najlepszy przepis na wózek inwalidzki” Dr Eugeniusz Siwek, ginekolog i położnik, twórca pierwszej w Polsce Kliniki i Szkoły Porodu Naturalnego

Przedruk z artykułu Fundacji Viva ze strony http://www.eioba.pl/a123386/mleko_biale_klamstwa

środa, 31 marca 2010, slq1

Polecane wpisy

Komentarze
2010/03/31 09:47:02
Coś w tym musi być... Wolę się nie zastanawiać, jak odsetek krów cierpi na jakie choroby i ile hormonów spozywałam wraz z mlekiem, bo dostaję od tego gęsiej skórki :-/ Grunt,że po odstawieniu mleka i jego przetworów wiele dolegliwości, z którymi nauczyłam się już żyć, minęło jak ręką odjął.
-
Gość: , *.adsl.inetia.pl
2010/04/01 12:50:43
Jesli ktos zechce sobie zadac troche trudu, mozna obrac migdaly po namoczeniu. Wtedy mleko jest slodkie, przepyszne bez dodatkow.
-
Gość: Sebastian, 178.212.125.*
2013/09/10 18:42:12
Wszystko się zgadza, ale akurat sezam, otręby, szpinak i kilka innych produktów są bardzo słabymi źródlam m.in.i wapnia ze względu na zawartość fitynianów(błonnik) oraz szczawianów np. w szczawiu. Prosze poczytac o substancjach antyodżywczych w zywności...

Weganizm Weganizm

Weganizm