sobota, 31 grudnia 2016
Jak oczyścić organizm z metali ciężkich za pomocą zieleniny

Metale ciężkie, z którymi mamy kontakt od najwcześniejszych lat (w pożywieniu, powietrzu, zabawkach, naczyniach, itd.)  odkładają się w naszym organizmie, a dokładnie w mózgu, nerkach, wątrobie, śledzionie, kościach, i ogólnie w tkance tłuszczowej.

Metale ciężkie często są odpowiedzialne za słabą pamięć, zaćmione myślenie, wczesną demencję (przypomnijmy, że toxoplazmoza również powoduje podobne symptomy).

Jest mnóstwo informacji na ten temat, tak więc tutaj podzielę się tylko domowym sposobem na oczyszczenie organizmu (w ok 80%) z metali ciężkich. "Kuracja" trwa ok 7 tygodni, ale na pewno warto wprowadzić ją na stałe do naszego jadłospisu.  • Zielona kolendra - organiczna
  • Chlorella - organiczna i wegańska (podobno często chlorella jest hodowana z dodatkiem zwierzęcych odpadów z rzeźni, tak że warto sprawdzić z producentem czy dany produkt jest wegański)

Najlepiej wypróbować ilości samemu, ale ja tutaj podam przepis na podstawie mojego doświadczenia. Nie jedzmy kolendry bez chlorelli, ponieważ chlorella pomaga w detoxie z metali ciężkich. Przy niewystarczającej ilości chlorelli, mogą wystąpić bóle w stawach powodowane "przesuwaniem" się metali ciężkich w inne rejony ciała.

Mój przepis:

Pęczek kolendry, poszatkowany zmieszać z awokado, dodać łyżkę oleju lnianego, opcjonalnie łyżkę kiszonej kapusty. Wymieszać.

Chlorella: 4-5 tabletek (500mg) trzy razy dziennie (czyli ok 15 tabletek lub 7,5 grama dziennie)

Kolendrę można hodować w doniczkach.

 

  


  

 

 Powodzenia!

 

 Więcej info na stronach:

http://naturalsociety.com/proper-heavy-metal-chelation-cilantro-chlorella/

http://www.healingdaily.com/oral-chelation/chlorella-dosage.htm

 

Weganizm Weganizm

Weganizm